Kudüs'te Hayat

Anasayfa Kudüs Kudüs'te Hayat

Kudüs şehri sakinleri iş, sağlık ve eğitim gibi temel insani haklarından mahrum bırakıldıkları bir yaşantıya boyun eğiyorlar. Kudüs’te fakirlik oranı %80’e varmaktadır.

Bu zorluklar, Kudüslülerin en temel insani haklardan bile yararlanamayarak yaşamlarına zor şartlar altında devam etmelerine yol açmaktadır. Kudüs halkının karşısına çıkan en büyük sorunlar; ağır vergiler, sağlık ve eğitim kurumlarına destek verilmemesi, fakirlik, işsizlik ve halkın şehri terk etmeleri için uygulanan zorbalıklardır. Aynı zamanda müslüman kimliğinin yok edilme çabası, kültürel yozlaşma ve toplumun değerlerinin izale edilmesi de Kudüs halkının karşı karşıya olduğu önemli sorunlardandır. Kudüs’te hala 40.000’den fazla konut ihtiyacı vardır.

Üstelik sadece bina ruhsatı almak bile 15-30 bin Şikel yani 8 bin dolar civarındayken, Kudüs halkının aşması gereken zorluklar yeniden karşımıza çıkmaktadır. Bizler Ümmet Vakfı olarak bu zorlukları aşmaya ve Kudüs’e destek olmaya çalışıyoruz… ve sizleri de yanımızda görmek istiyoruz.